Komuna e Shkupit njofton se sot dhe nesër në orët e hershme do të bëhet dezinesktimi me avion kundër mushkonjave.

Po ashtu, nga dita e nesërme deri të premten nga ora 22:00 deri në ora 03:00 do të bëhet dezinsektimi në tokë kundër mushkonjave.

Autoritetet e Bashkisë së Shkupit njoftuan se nëse kushtet e motit nuk lejojnë dezinsektimi, do të bëhet ditën e ardhshme, kur të përmirësohet moti.

Rekomandohet që bletarët në kohë t’i ndërmarrin masat e duhura për t’i mbrojtur bletët.

Artikulli paraprakI burgosuri ndërron jetë në burgun e Kumanovës
Artikulli tjetërNë 10 komuna të Maqedonisë nuk ka të infektuar me coronavirus, numri i rasteve aktive bie në 351