Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Frederica Mogherini, sonte ka shtuar darkë lamtumirëse pasi ka përfunduar mandatin pesë vjeçar.

Ajo sonte ka mirëpritur liderët e Ballkanit Perëndimor përfshirë edhe presidentin kosovar Hashim Thaçi dhe homologun e tij serb, aleksandar Vuçiq.

E nga ky takim zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijançiq, ka publikuar një fotografi nga kjo mbrëmje.

“Sonte, HRVP @FedericaMog po pret udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor për një shkëmbim mendimesh mbi zhvillimet, arritjet dhe sfidat e fundit përpara. #EU #WesternBalkans”, ka shkruar ajo krah fotos në Twitter.

Artikulli paraprakKonte: Mosdhënia e datës, gabim historik
Artikulli tjetërEmery: Xhaka nuk do të luajë nesër kundër Liverpoolit