Protestues me parolla dhe me flamuj të Maqedonisë kanë arritur para godinës së Qeverisë ku edhe është paralajmëruar të përfundoj marshi protestues i VMRO-DPMNE-së i udhëhequr nga kryetari i kësaj partie Hristijan Mickoski.

Kreu i VMRO-së nga protestat e javës së kaluar paralajmëroi se çdo të mërkurë VMRO-ja do të organizoj protesta deri në rrëzimin e qeverisë aktuale.

Artikulli paraprakRryma i merr jetën 12 vjeçarit nga Luboteni
Artikulli tjetërBasha me protestuesit: Beteja do të fitohet!