Ilaz Maliqi nga fshati Çerkez rrezikohet ta humb pensioni social përshkak se fitoi 439 denarë në bastore. Në qendrën sociale në Kumanovë i kanë thënë se i rrezikohet pensioni për shkak se i ka të hyrat e lartëpërmendura në llogarinë bankare.

Ilazi thotë për agjencinë e lajmeve INA se shteti nuk po i ndjek ata që kanë vjedhur miliona, por po rrezikon rastet sociale, ne që po rrezikohemi të mbijetojmē dhe të sigurojmë kafshatën e bukës.

Ai përmend edhe raste tjera kur miqtë e tij ka marrë dhurata nga kompani telefonike dhe janë detyruar ti kthejnë ato para. (INA)

Artikulli paraprakBDI Butel nesër zgjedh kryesinë e re
Artikulli tjetërTragjedia e Llaskarcës, shoferi i Durmo Tursit nuk kishte frenuar