Rreth 2500 shtetas kosovarë kanë hyrë në Shqipëri për të festuar dhe për vizita për Fitër Bajramin.

Sipas të dhënave nga Morina, pritja për të kaluar doganën sipas qytetarëve shkon në 10-20 minuta, ndërkohë që po punohet me pesë sportele dhe personel të shtuar.
Fluksi vijon të jetë në rritje./TCH

Artikulli paraprakShënohet 20 vjetori i themelimit të noterisë në Maqedoni
Artikulli tjetër‘Drenica 1’ kthehet në rigjykim