Sonte me fillim nga ora 21:00, do të zhvillohet takimi i çerekfinales në Ligën e Kampionëve ndërmjet Atalantës dhe Paris SG.

Takimi do të zhvillohet në terren neutral, pra në stadiumin “Estadio da Luz” të Benficas në Portugali.

Tifozët nuk do të ketë në tribuna, kjo për shkak të pandemisë koronavirus.

Të dyja skuadrat janë përgatitur maksimalisht për këtë dule, por dihet se djelmoshat e Tuchel e ka një përparësi në raport me ata të Atalantës.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Atalanta XI: Sportiello; Toloi, Caldara, Djimsiti; Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens; Papu Gómez, Pasalic; Zapata.

PSG XI: Navas; Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat; Gueye, Marquinhos, Herrera; Sarabia, Icardi, Neymar.