19:47 | 5 Maj 2021

Me fillim nga ora 21:00 do të luhet ndeshja e dytë gjysëmfinale mes Chelsea dhe Real Madrid.

Takimi i parë në ‘Alfredo di Stefano’ është mbyllur me rezultat të barabatë 1-1, raporton lajmi.net.

Real Madrid po kërkon që të shkruajë historinë, derisa Chelsea po shijon suksese të majme nën drejtimin e Thomas Tuchel.

Formacionet zyrtare:

Chelsea:

Image

Real Madrid:

Image

Ndeshja fillon nga ora 21:00 dhe do të mësohet kundërshtari i Manchester Cityt në finalen e 29 majit./Lajmi.net/

Artikulli paraprakZvicra arreston 12 persona që vozisnin automobilat me një shpejtësi rreth 300 km/orë
Artikulli tjetër44-vjeçarja ndërron jetë pak orë pasi u vaksinua me Astra-Zeneca, nisin hetimet