Dita e parë në Ligën e Kombeve sjellë edhe sfidën e parë të kampionëve të botës, Kombëtares së Francës.
‘Gjelat’ në kuadër të xhiros së parë do të jenë mysafir të Gjermanisë në ‘Allianz Arena’.

Ndeshja mes Gjermanisë dhe Francës fillon nga ora 20:45.

Formacionet zyrtare:

Gjermani: 1 Neuer (C) – 4 Ginter, 5 Hummels, 6 Goretzka, 8 Kroos, 9 Werner, 11 Reus, 13 Müller, 16 Rüdiger, 17 Boateng, 18 Kimmich.

Francë: