19:39 | 21 Prill 2021

Juventus do të presë Parman në “Allianz Stadium” për xhiron e 32-të në Serie A.

‘Zonja e Vjetër’ do të kërkojë vetëm 3 pikë në këtë ndeshje, pasi janë në rrezik për të mos siguruar një vend që të dërgon në Ligën e Kampionëve, transmeton lajmi.net.

Parma në anën tjetër, është në vendin e 19-të dhe rrezikon rënien nga liga.

Formacionet zyrtare janë këto:

Juventus: Buffon; Danilo, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; Cuadrado, Bentancur, Arthur, McKennie; Dybala, Ronaldo

Parma: Colombi; Laurini, Bani, Osorio, Pezzella; Grassi, Brugman, Kurtic; Man, Pellè, Gervinho./Lajmi.net/