19:47 | 14 Prill 2021

Liverpool dhe Real Madrid do të luajnë ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve në stadiumin “Anfield”.

Ndeshja e parë mes dy skuadrave është mbyllur 3-1 në të mirë ekipit nga kryeqytetit spanjoll, shkruan lajmi.net.

The Reds njihen për rikthimet e tyre historike në Ligën e Kampionëve dhe do synojnë të njëjtën gjë këtë natë.

‘Mbretëritë’ do mundohen të dëshmojnë emrin e tyre edhe një herë tjetër duke arritur kualifikimin në gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve.

Formacionet zyrtare:

Liverpool:Alisson; Alexander-Arnold, Phillips, Kabak, Robertson; Fabinho, Milner, Wijnaldum; Mané, Firmino, Salah.

Real Madrid: Courtois; Valverde, Militao, Nacho, Mendy; Casemiro, Kroos, Modric; Asensio, Vinicius and Benzema

Ndeshja e sotme fillon nga ora 21:00./Lajmi.net/