Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Manchester City – Liverpool.

City dhe Liverpool përballen në një ndeshje që tashmë nuk ka rëndësinë më të madhe të mundshme, pasi ‘Reds’ futen si kampionë.

Pjesë interesante pritet të jetë ajo kur lojtarët futen në fushë, me ‘Citizens’ që pritet të bëjnë korridorin e nderit për Liverpool.

Ndeshja mes Manchester City dhe Liverpool do të luhet me fillim nga ora 21:15.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare të dy skuadrave për këtë ndeshje.