Qatip Osmani dhe Rini Cullen, strategët e Shkendijës dhe Rosenborg, kanë përcaktuar formacionet e ndeshjes së play-off në Europa league, e cila do të përcakton cila skuadër do ti vazhdoj garat në fazën e grupeve.

Ndeshja mes Shkendijës dhe Rosenborgut fillon në orën 20:15.