Formacionet zyrtare të derbit Man City – Tottenham

Në Premier League kryendeshja e sotme do jetë ajo mes Manchester City-Totteham.

Ekipi i Guardiolas kërkon të hakmerret për eleminimin që i shkaktuan londinezët nga Champions League. Një humbje e City-t do vështirsonte situatën për të fituar kampionatin.
Nga ana tjetër Totteham rrezikon shumë të humbë vendin e tretë pasi Chelsea, Manchester United dhe Arsenal po luftojnë për një vend në Champions. Ekipi i Pochettinos kërkon të përsërisë përsëri të njëjtin sukses.

Formacionet zyrtare:

Man City: Ederson, Walker, Stones, Laporte, Zinchenko, Gundogan, De Bruyne, Foden, Bernardo, Sterling, Aguero.
Tottenham: Gazzaniga, Foyth, Alderweireld, Sanchez, Vertonghen (C), Davies, Dier, Eriksen, Dele, Lucas, Son.