Kapiteni i Realit të Madridit dhe i Spanjës, Sergio Ramos, u martua këtë të shtunë me prezantuesen televizive Pilar Rubio në një ceremoni me qindra të ftuar, por i pranishëm nuk ka qenë Cristiano Ronaldo.

Çifti vuri kurorë në katedralen e Sevillas para 400 të pranishmëve.

Mes të ftuarve dallonin emra të tillë si Luka Modric, Jordi Alba dhe anglezi i famshëm David Beckham i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Vikctoria.

Shtypi spanjoll ka shkruar se në dasmë ka performuar grupi i famshëm AC/DC.