Moti i keq ka përfshirë lindjen e Francës. Breshëri me madhësinë e topave të ping-pongut ka rënë mbi xhamin e një makine dhe e ka krisur atë. Shoferi i makinës ka filmuar momentin kur breshëri bie pa pushim dhe e kris xhamin. Ngjarja ka ndodhur në Auvergne-Rhone. Si pasojë e motit të keq, një grua 51 vjeçe ka humbur jetën, shkruajnë mediat europiane.