Shtatë futbollistë kanë arritur të marrin topin në fund të ndeshjes këtë sezon në Premierligë.

Edhe pse janë shënuar shumë gola këtë sezon, vetëm 10 herë janë shënuar hat-trick gjatë gjithë sezonit.

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero ka arritur të shënoj nga tre gola në tri ndeshja gjatë këtij sezoni (Wtaford, Newcatle dhe Leicester).

Golashënuesi i dytë më i mirë, Harry Kane ka shënuar nga tre gola në dy ndeshje (Southampton dhe Burnley).

Ndërsa golashënuesi më mirë i Premierligës tregolësh ka shënuar vetëm në ndeshjen kundër Watford.

Nga tre gola kanë shënuar edhe Rooney (West Ham), Ramsey (Everton), Morata (Stoke) dhe Wilson (Huddersfield).

Artikulli paraprakAnita Bezhoska prej sot guvernatore e Bankës Popullore të Maqedonisë
Artikulli tjetërGjërat që i ndalohen Meghanit, tani që u bë Dukeshë