kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu ka mirëpritur Arta Bushin të cilën Federata e Karatesë e shpalli karateisten më të mirë për kadetë për vitin 2019.

Në takimin e sotëm, Artës që në çdo paraqitje lartëson Komunën e Çairit dhe trajnerit të saj Elvir Kurtanovic , Ganiu iu uroi suksese të mëtutjeshme për të cilat padyshim se do ta kenë përkrahjen e madhe të Komunës së Çairit.

Krenar me sukseset e Arta Bushit- shkruan Ganiu 🏅🏆👏

Artikulli paraprakIsa Mustafa: Zgjidhjen e jep Vetëvendosje, jo LDK
Artikulli tjetërNë Ulqin do vendoset monumenti i Skënderbeut. Lufta për të shkruajtur në shqip emrin, dhe jo në serbisht “Đurađ”