Gazetari i portalit InfoMak i cili është prangosur nga policia gjatë protestave të mbrëmshme para Parlamentit, para se të arrestoheshte ka bërë thirrje për luftë dhe publikisht ka adresuar kërcnime deri të ambasadori i SHBA-ve në Maqedoni, Xhejs Bejli.

Ai është arrestuar dhe dërguar për bisedë informative në stacionin policor në Autokomandë dhe më pas është liruar. Zhurnal.mk

Artikulli paraprakShtatë policë të lënduar dhe 25 persona të arrestuar në protestat e mbrëmshme në Shkup
Artikulli tjetërGjendja para Kuvendit e qetë, por nën masa sigurie