Mediat serbe vazhdojnë me akuza ndaj dyshes Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka pas ndeshjes Zvicër – Serbi.

Mediat në Serbi vazhdojnë të vajtojnë humbjen nga Zvicra me rezultat 2:1 me golat e dy futbollistëve kosovare, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Madje, “Telegraf.rs” citon të përditshmen zvicerane “Blick” se kinse ka kritikuar dyshen e golashënuesve për mosrespektimin e ekipit të Serbisë.

Xhaka dhe Shaqiri festuan me shqiponjë por ata nuk po kritikohen por në fakt po konsiderohen si heronj nga “Blick” dhe mediat tjera të shtetit helvetik.

Serbia ishte në epërsi nga pjesa e parë por golat nga Xhaka dhe Shaqiri e përmbysën rezultatin.

Artikulli paraprakSerbia ankohet në FIFA për këpucët e Shaqirit, shqiponjat dhe dy arsye tjera!
Artikulli tjetërNga kositës bari në Kupën e Botës, rrëfimi i jashtëzakonshëm i Shaqirit