West Ham United kanë bërë sulmuesin e Arsenalit, Olivier Giroud, si top cak për afatin kalimtar të janarit.

33 vjeçari ka hyrë në muajt e fundit të kontratës me Chelsean, dhe e ardhmja e tij është lidhur me disa skuadra franceze,

Por, është Manuel Pellegrini që dëshiron që Giroud të mbetet në Premierligë, duke kërkuar transferimin e tij te West Ham United.

Giroud në Premierligë është transferuar në vitin 2012, kur i ishte bashkuar Arsenalit, dhe në 180 paraqitje atje, kishte shënuar 73 gola.

Francezi skuadrës së Chelseas i është bashkuar në vitin 2018.

Artikulli paraprakSHGM: Të përshpejtohen proceset për zbardhjen e sulmeve mbi gazetarët
Artikulli tjetërPrindërit e rrahin vajzën e tyre në Gjakovë, njëri arrestohet