Gjendet nga peshkarexhat e peshkimit trupi i pajetë i 18 vjecarit nga Kruja që u mbyt të dielën në zonën e Ranës së Hedhun në Shëngjin.

Bëhet fjalë për 18-vjeçarin me inicialet E.M.
I riu kishte shkuar së bashku me familjen për të kaluar fundjavën kur ka humbur kontaktet dhe është mbytur në det.

Për gjetjen e trupit të tij u angazhuan policia kufitare dhe polumbarët e forcave RENEA, por kërkimet nuk dhanë rezultat.
Trupi i tij u gjet mëngjesin e sotëm nga anijet e peshkimit.