Prokurori kompetent publik i Prokurorisë Themelore Publike Prilep me ekipin e krim-teknikës pranë SP Prilep, kreu kontroll në vendin në afërsi të rrugës lokale për në fshatin Belovodino – fshati Dren, ku dje pasdite ishte gjetur i vdekur nëpunësi policor 45 vjeçar i punësuar në stacionin policor në Prilep.

Siç informojnë nga Prokuroria Themelore Publike, personi është gjetur në pozitë të shtrirë pranë automjetit të tij, me plagë në kokë dhe pistoletën në dorë. Megjithatë prokurori publik ka dhënë urdhër për ngritje të objekteve dhe gjurmëve të cilat mund të shërbejnë si dëshmi dhe urdhër për autopsi mbi trupin e të vdekurit për shkak të konfirmit të arsyeve për vdekjen.

Artikulli paraprakMici: Vij në klub të madh, dua të bëjmë histori (VIDEO)
Artikulli tjetërI djegin veturën para shtëpisë, stilistit të njohur Armend Ramadani (FOTO)