Në ujërat e lumit Vardar në fushat e fshatit Saraçinë në komunën e Zhelinës mëngjesin e sotëm është gjetur një trup i pajetë.

Policia ka bërë identifikimin e trupit dhe bëhet fjalë për Gani Sh. (91) i cili është denoncuar si i zhdukur 10 ditë më parë në fshatin Strimnicë.

Artikulli paraprakDënimi i Gruevskit, vëmendje edhe nga mediat ndërkombëtare
Artikulli tjetërOhri kërkon disa nga përmendoret e “Shkupi 2014”