Në rrjetet sociale u shfaqën fotografi që morën një ortek komentesh pozitive. Bëhet fjalë për zjarrfikësit që shpëtuan një qenush që kërkonte me dëshpërim ndihmë pasi u gjet nën Urën e Gurit, në vend pa rrugëdalje.

Gjesti i zjarrfikësve pa dyshim që u vërejt nga kalimtarët e shumtë të cilët ndaluan dhe mirëpritën veprimin e tyre.

Artikulli paraprakKlubi Diplomatik: Ivanov është duke shkatërruar diplomacinë
Artikulli tjetërIvanov refuzon ta firmos Marrëveshjen me Greqinë