Për njoftoi në lidhje me draft-ligjin për amnisti, deputeti i VMRO-DPMNE-së Vllatko Gjorçev tha se qëndrimi i tyre është parimor dhe se duhet të ketë amnisti për të gjithë të akuzuarit në ngjarjet e 27 prill të vitit të kaluar në Kuvend.

Qëndrimi ynë është parimor, dhe kjo nënkupton se duhet të ketë amnisti për të gjithë ngjarjen që të mos ketë parakushte politike, shantazhe dhe peripeci të gjithë këto që po ndodhin prapa shpinës së publikut, është e qartë se po ndodhin gjëra joparimore, dhe se ka gjithçka, shumë politikë, shumë pazare, përveç drejtësi”-tha Gjorçev.

Artikulli paraprakAksion në Shkup, policia gjen armë dhe drogë
Artikulli tjetërDy oferta për furnizues universal të energjisë elektrike