Me 17.02.2019 rreth orës 13.50 në rrugën “Alekso Demnievski” në Veles, vetura e tipit “Audi” me targa nga Velesi e drejtuar nga K.K.(33) nga Velesi e ka goditur një vajzë 11 vjeçare nga Velesi.

Vajza është lënduar rëndë dhe është dërguar në Spitalin e Përgjithshëm në Veles. Kontroll në vendngjarje ka kryer ekipi i SPB Veles.