Manchester City ka marrë një goditje të madhe në ndeshjen kundër Liverpool, të vlefshme për trofeun Community Shield.

Në ndeshjen që është duke u luajtur aktualisht, Man City po prinë me rezultatin 1:0, pas 67 minutave lojë.

Ndeshja po ecën për mrekulli për ‘Citizens’, por në pjesën e parë, ishte anësori gjerman, Leroy Sane, ai i cili pësoi një dëmtim që ia humbi pjesën e mbetur të ndeshjes.

Lojtari u dëmtua pas ndërhyrjes së Alexander Arnold dhe e pati të pamundur të rikthehet në fushën e gjelbër.

Gjermani u zëvendësua nga Gabriel Jesus, pas vetëm 13 minutave lojë.

Artikulli paraprakKanë kaluar vetëm dy ditë nga lansimi, kaq klikime ka marrë Elvana me këngën ‘Meine Liebe’(Video)
Artikulli tjetërGratë mund të shtyjnë menopauzën