Lojtari i Kombëtares së Maqedonisë Arian Ademi luajti një ndeshje fantastike në fanellën e Dinamos së Zagrebit. Skuadra Kroate sonte çmontoi Ferencvarosh 0-4 dhe siguroi play-off në Ligën e Kampionëve.

Pikërisht Ademi shokoi hungarezët në minutën e 16-të, pasi hapi rezultatin dhe i dha skuadrës së tij epërsinë 0-1.