FC Shkupi arrin deri te fitorja dhe 3 pikët e reja , falë një lojë fantastike të gjithë futbollistëve në terrenin e gjelbër në stadiumin në Çair, ku me plot meritë u mund Akademia Pandev me 1-0. Mysafirët ishin tërësisht të koncetruar vetëm në mbrojtje, ndërsa goli i dytë në fanellën e FC Shkupit për Viktor Angellovin, vendosi fituesin në këtë përballje, në minutën 72-të.

Artikulli paraprakNadal tërhiqet ndërsa Xhokoviq rikthehet
Artikulli tjetërLeonardo i del në mbrojtje Gattusos