Për shkak të erës së fuqishme, një kamion me targa të Maqedonisë është përmbysur në autostradën Komotini – Ksanti në pjesën juglindore të Greqisë, ndërsa shoferi nuk është lënduar, publikuan mediat lokale, transmeton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Aksidenti ka ndodhur natën midis të mërkurës dhe të enjtes, ndërsa që të kthehet kamioni në autostradë, fillimisht është thirrur një automjet-vinç nga Komotini, por ka qenë i vogël ndërsa më pas ka ardhur një më i madh nga qyteti grek Kavala.

“Sipas një dëshmitari okular, për pak do të përmbysej edhe një kamion i dytë i cili ishte pas të parit, ndërsa era e ngriti në dy rrota”, shkruan portali informativ “In Komotini”.