Gjermania u eleminua nga Kupa e Botës në fazën e grupeve pasi u mposht nga Korea e Jugut me rezultat 2-0.
Për këtë humbje ka reaguar edhe kancelarja gjermane, Angela Merekel.

Ajo përmes një postimi në Facebook ka treguar se është shumë e mërzitur për këtë humbje.

“Shumë keq. Jemi të gjithë të mërzitur sot”, ka shkruar Merkel.
Gjermania përfundoi e fundit në grupin F pas Suedisë, Meksikës dhe Koresë së Jugut.

Artikulli paraprakHistorike, Kosova fiton dy të arta në Tarragona
Artikulli tjetërJanakakis: Greqia mbështet Maqedoninë, tani gjithçka varet nga vendet anëtare të BE-së