Gruaja nga Rusia, thuhet se kishte konsumuar gjatë gjithë jetës qumësht të fermentuar.

Familja e saj thanë që jetëgjatësia e saj ishte si rezultat i aktiviteteve të saj. Sipas tyre ajo gjithmonë kishte punuar dhe kurrë nuk ishte ulur për të pushuar, shkruan Daily Mail- transmeton Indeksonline.

Njëri nga fqinjët e saj e ka përshkruar atë me fjalët më të mira, gjithmonë duke dashur të ndihmojë dhe të mbështesë të tjerët.

Artikulli paraprakKasami: Jemi për një koalicion opozitar parimor, nuk përmend emra të partive
Artikulli tjetërReeker viziton Ambasadën e Kosovës në Pragë