Në Komisionin për politikë të jashtme ku ministri Nikolla Dimitrov raporton për mosmarrjen e datës, deputeti Artan Grubi kërkoi pauzë 30 minuta, raporotn TV21.

Kryetari i Komisionit për politikë të jashtme Antonio Milloshoski tha se ky është tentim që të shpëtohet ministri Dimitrov nga kritikat e opozitës dhe tha që do ta udhëheq këtë seancë në kundërshtim me rregulloren dhe ligjin.

Grubi braktisi seancën duke thënë që nuk dua të jam pjesëmarrës në punë të kundërligjshme, pa edukatë, pa kulturë dhe në kundërshtim me rregulloren.

Artikulli paraprakMickoski: Gjyqësori të lirohet nga kthetrat e politikës (video)
Artikulli tjetërBabovski dhe Selami: U paguan 138 milion denarë për subvencione për kultura të kopshtarisë të dorëzuara në kapacitetet përpunuese