Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi me rastin e Pashkëve ka uruar të gjithë besimtarët e besimit ortodoks përmes një mesazhi të veçantë.

Me postimin e një fotografie të manastirit Mbigur në rajonin e Rekës, Grubi ka uruar besimtarët për këtë festë.

“Me këtë fotografi të bukur të manastirit Mbigur në rajonin e Rekës, Ju uroj Gëzuar Pashkët, ka shkruar mes tjerave në mbishkrimin tek fotoja Grubi.

Artikulli paraprakSupa me brikoli dhe qumësht – Plot shije dhe shëndet
Artikulli tjetërPashka Ortodokse “ringjall” Korçën, qyteti “i prenotuar” nga pushues e vizitorë nga i gjithë vendi