Ish kryeministri Gruevski ka komentuar akuzat e ngrutura dje nga Prokuroria special duke theksuar se ky është një instrument për ndjekje politike të funksionerëve të tanishëm dhe të mëparshëm të VMRO DPMNE-së.

“Kjo që pondodhbëhet meqëllim që të dobësohen pozitat e partisë dhe individëve të caktuar, si dhe në kontekst të ndryshimit të emrit dhe referendumit të pasuksesshëm”, ka shkruar në rrjetet sociale Gruevski,

Ai ka sqaruar se akuzat e prokurorisë speciale janë të pabaza dhe asgjë nuk ka të vërtetë në ato.

Artikulli paraprakReagon Bujar Osmani, pas hetimeve të nisura nga Specialja
Artikulli tjetërKuvend, filloi procedura për qasje drejt ndryshimeve kushtetuese, qëndrimet mbeten të pandryshuara