10:32 | 11 Prill 2021

Erling Haaland po vazhdon të thyejë rekorde në Gjermani.

Norvegjezi arrit ishpejtësi marramendëse në ndeshjen ndaj Stuttgartit në kuadër të Bundesligës, shkruan lajmi.net.

Haaland është i gjatë 1.94 cm, por kjo nuk duket se është problem pasi ai sapo ka thyer rekordin e shpejtësisë në Bundesliga.

20 vjeçari arriti shpejtësinë 36.04 km/h në gjatë një kundërsulmi dhe njëkohësisht theu rekordin e shpejtësisë për këtë sezon.

Dortmundi arriti të përmbysë rezultatin dhe të marrë tre pikë ndaj Stuttgartit.

Haaland asistoi në golin e tretë, pra golin e fitores. Ai la pas emra si Thuarm, Davies dhe Coman, lojtarë që njihen për shpejtësinë e tyre./Lajmi.net/