Hamilton fiton Çmimin e Madh numër 1000 në Formula 1

Lewis Hamilton fitoi Çmimin e Madh të Kinës, gara numër 1000 në historinë e Formulës 1.

Britaniku i Mercedesit la pas shokun e tij të skuadrës, Valtteri Bottas dhe ferraristin Sebastian Vettel.

Kjo është fitorja e tretë radhazi e Mercedesit në 3 garat e para të sezonit, duke treguar se edhe ky sezon nuk do të ketë histori.

Formula 1 do të kthehet pas dy javësh, me Çmimin e Madh të Azerbajxhanit./Top Channel