Pas më shumë se 4 muajsh, Qeveria e Maqedonisë së Veriut vendosi që t’i hap kufijtë për lëvizje të lirshme për qytetarët.

Në ora 00:00 u hap kufiri mes Kosovës dhe Maqedonisë Veriore, saktësisht pika kufitare Hani i Elezit, shkruan Indeksonline.

Në fotografitë e siguruara shihet një numër i madh i veturave, me c’rast po shkaktohen kolonat e gjata.

Artikulli paraprakPrej sot objektet hotelierike mund të punojnë edhe në brendësi
Artikulli tjetër30 vite pritje – Liverpool shpallet kampion për herë të parë në Premierligë