Hazard u pa sot duke u stërvitur me klubin e Realit para ndeshjes me Liverpoolin në Ligën e Kampionëve.

Hazard ka humbur tetë nga nëntë ndeshjet e fundit të Madridit në kampionat, ndërsa paraqitja e tij e fundit në Ligën e Kampionëve që ishte në fazën e grupeve ndaj Interit në nëntor.

Skuadra e Jurgen Klopp përballet me Realin në ‘Estadio Alfredo Di Stefano’ të martën në mbrëmje dhe tashmë do të jetë pa kapitenin Sergio Ramos për ndeshjen.