Klubi i Hendbollit për femra, Çair vazhdon me fitore.

Në ndeshjen e katërt në superligën për femra shënoi fitore përballë skuadrës së Gjorçe Petrovit.

Vajzat e udhëhequra nga Semie Islami dhe trajneri Basri Latifi dominuan ndeshjen nga fillimi deri në fund, duke fituar me shifrat 26:18.