Klubi i Hendbollit për femra, Çair edhe në ndeshjen e tretë në superligën për femra shënoi fitore përballë skuadrës së Gjevgjelisë.

Vajzat e udhëhequra nga Semie Islami dhe trajneri Basri Latifi dominuan ndeshjen nga fillimi deri në fund, duke fituar me shifrat 30:27.