Anglia dhe Zvicra do të përcaktojnë se cila skuadër do të renditet e 3-ta në National League. Pasi kanë humbur mundësi për të luajtur në finale të dyja skuadrat do të përballen mes tyre. Angli u mund nga Hollanda, ndërsa Zvicra nga Portugalia. Të dy trajnerët kanë hedhur në fushën e lojës 11-shen më të mirë.

Zvicra (3-4-3): Sommer; Schar, Akanji, Elvedi; Mbabu, Xhaka, Freuler, Rodriguez; Shaqiri, Seferovic, Fernandes.

Angli (4-2-3-1): Pickford; Rose, Maguire, Gomez, Alexander-Arnold; Delph, Dier; Lingard, Dele Alli, Sterling; Kane.

Anglia dhe Zvicra do të përcaktojnë se cila skuadër do të renditet e 3-ta në National League. Pasi kanë humbur mundësi për të luajtur në finale të dyja skuadrat do të përballen mes tyre. Angli u mund nga Hollanda, ndërsa Zvicra nga Portugalia. Të dy trajnerët kanë hedhur në fushën e lojës 11-shen më të mirë.

Zvicra (3-4-3): Sommer; Schar, Akanji, Elvedi; Mbabu, Xhaka, Freuler, Rodriguez; Shaqiri, Seferovic, Fernandes.

Angli (4-2-3-1): Pickford; Rose, Maguire, Gomez, Alexander-Arnold; Delph, Dier; Lingard, Dele Alli, Sterling; Kane.
Angli fiton me penallti ndaj Zvicrës, portieri Pickford pret penalltinë ndaj Drmic dhe i jep vendin e 3-të Anglisë.
120′ Nuk ka fitues as në shtesë, skuadrat i drejtohen penalltive.

90′ Mbylle pa fitues, Anglia dhe Hollanda shkojnë në shtesë.
83′ Zhbllokohet ndeshja mes Anglisë dhe Zvicrës. Wilson brenda zonës shtyn topin në rrjetë. Arbitri e anullon me VAR.