Një grua u sulmua tmerrshëm nga i dashuri i saj i dhunshëm, pasi ajo ‘ndryshoi foto profilin në Facebook ‘.

Lois Ashton, nga Liverpuli, e goditi aq fort në fytyrë se tre nga dhëmbët e saj ranë jashtë, transmeton lajmi.net.

29-vjeçarja, e cili tani është i detyruar të veshë dhëmbëza, u sulmua nga ish-i dashuri Andrew McNair pas një nate me shokë.

McNair, i cili është burgosur për 36 muaj, nisi sulmin e dhunshëm pasi pa se Ashton e kishte hequr atë nga fotografia e profilit të saj, raporton Liverpool Echo.

Ajo tha se ajo shkoi në shtrat atë mbrëmje pasi kishte ndryshuar foton e saj të profilit në Facebook.

Por mëngjesin e ardhshëm ajo u zgjua nnga britmat e McNair.

McNair pastaj vazhdoi të godasë.

Pas sulmit, ajo nuk e raportoi atë në polici “nga frika” dhe u transferua në një strehë për dhunën në familje për gratë.

Por, pas kërcënimeve të përsëritura të abuzimit nga McNair, ajo vendosi ta raportonte atë.

Andrew McNair u paraqit në gjykatë në nëntor 2017 dhe u dënua me 36 muaj burg pasi u deklarua fajtor për sulme, plagosje dhe shkatërrim të pronës.

Por zonja Ashton, e cila ndoqi gjyqin, tha se tani është liruar.

Artikulli paraprakFytyra e re e Man Utd, Lingard premton se do ta sulmojnë Tottenhamin
Artikulli tjetërHaradiaj: Përgëzoj Zaevin dhe shqiptarët e Maqedonisë, për vizionin e dëshmuar properëndimor