Zlatan Ibrahimovic ka përfunduar kontratën te skuadra amerikane LA Galaxy.

Veterani suedez tashmë po kërkon një skuadër të re për edhe një vit e gjysmë sa mendon të luaj.

Sipas “Tuttosport”, 38 vjeçari mund të rikthehet në Serie A për të veshur fanellën e Milanit.

Ai mund të bashkohet tani me kuqezinjtë dhe do të ishte favor për skuadrën pasi që po vuajnë në fazën sulmuese.
Paga e tij mund të jetë problem, por mund të bëjnë një zgjidhje për një sezon e gjysmë.

Ibra sa ishte pjesë e Milanit, në 294 ndeshje shënoi 148 gola dhe 61 asistime.

Artikulli paraprakNdodh edhe kjo, 90 vjeçare dhe pa dokumente identifikimi
Artikulli tjetërGrubi: Me 12 Prill do të fitojmë 5 me 1