Zlatan Ibrahimovic ka arritur një marrëveshje me Milanin për të nënshkruar kontratë një vjeçare me vlerë 7 milionë euro.

Suedezi nuk ishte kthyer në Milano kur pjesa tjetër e skuadrës filloi përgatitjet për sezonin 2020-21, duke pritur për marrëveshjen përfundimtare me Rossonerët.

Sky Sport Italia zbulon se ai ka rënë dakord me një marrëveshje pa asnjë shpërblim, por një pagë fikse prej 7 milionë euro dhe do të kthehet menjëherë në stërvitje.

38-vjeçari pati një ndikim të madh në ‘San Siro’ pas kthimit të tij në janar dhe drejtori teknik Paolo Maldini kishte konfirmuar tashmë se ai kishte bërë rinovimin e Ibrës të parën gjë në listë.

Zlatan kontribuoi me 10 gola në 18 ndeshje të Serie A që nga kthimi i tij dhe do të ndihmojë klubin të vazhdojë ecurinë pa u mposhtur 13 ndeshje radhazi kur Serie A rifillon më 19 shtator.