Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Instagram”, sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimovic ka publikuar skuadrën e tij të ëndrrave, “Dream Team” me 11 lojtarët më të mirë në botë, sipas tij. Nuk mungojnë surprizat, një ekip natyrisht me yje, më së shumti i përbërë nga milanistë, ndoshta kjo jo një rastësi, duke përfshirë në listën e rezervave edhe trajnerin aktual të kuqezinjve, Gattuso. Ylli portugez,Ronaldo mungon në këtë formacion, ku sipas Ibrahimovic Ronaldinho ka zene vendin e tij përkrahë Messit dhe vetë sulmuesit suedez.

Artikulli paraprakFinalja e Libertadores, Rive Plate refuzon të luajë në Madrid
Artikulli tjetërPSG në kërkim të fitores së 15 radhazi