Zoran Davidovski është viktima e pestë që identifikohet pas rastit tragjik të mbrëmshën në rrugën Shkup – Tetovë pas  rrokullisjes së  autobusit ku mbetën të vdekur 15 dhe mbi 30 të lënduar. Me këtë rast qyteti i Shkupit shpreh ngushllime për humbjen e kolegut të tyre ku si i punësuar ka qenë prej vitit 2011.

Davidovski është i lindur në 22.08.1981.

Deri tani janë identifikuar Zoran Davidovksi,  Rametulla Abdurahimi, Jovica Trpevski, Onur Sadiku dhe Besim Kamberi i cili sot varroset pas namazit të Iqindisë.

Ndryshe sot ndërroi jetë edhe një i aksidentuar ku numri i të vdekurve ariti 15 dhe mbi 30 të lëdnuar.

Sot gjithashtu në Gostivar u mbajtë mbledhje  komemorative ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Zoran Zaev.

ЖАЛНА ВЕСТГрад Скопје денеска со тага ја прими веста за прераната и неочекувана смрт на својот колега и пријател Зоран…

Gepostet von Град Скопје am Donnerstag, 14. Februar 2019