11:35 | 11 Prill 2021

Interi ka përballë Cagliarin në kuadër të xhiros së 30-të të Serie A.

“Nerazzurrët” kërkojnë të marshojnë drejt titullit të parë në dekadën e fundit, shkruan lajmi.net.

Nicolo Barella nuk do të jetë i gatshëm për këtë takim, gjithashtu edhe Ivan Perisic dhe Alexandar Kolarov do të mungojnë.

Për Cagliarin, mungësë do të jetë Mario Rog dhe portieri Cragno i cili është i infektuar me COVID-19.

Formacionet zyrtare të klubeve./Lajmi.net/

Inter: Handanovic, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Darmian, Sensi, Brozovic, Eriksen, Young, Lukaku, Alexis Sanchez.

Cagliari: … pas pak.