MILAN, ITALY - JANUARY 26: Romelu Lukaku of FC Internazionale clashes with Zlatan Ibrahimovic of AC Milan during the Coppa Italia match between FC Internazionale and AC Milan at Stadio Giuseppe Meazza on January 26, 2021 in Milan, Italy. Sporting stadiums around Italy remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Lautaro Martinez ishte vendimtar në fitoren e Interit 2-1 kundër Torinos në udhëtim.

Argjentinasi shënoi golin e dytë për Interin vetëm 15 minuta pasi Torino kishte barazuar rezultatin përmes Antionio Sanabrias.

Romelu Lukaku kishte shënuar golin e parë për ‘nerroazzurët’.

Me këtë fitore, Inter shkon në kuotën e 65 pikëve, 9 më tepër Milan që është në vendin e dytë.

Artikulli paraprakKëto ushqime dhe pije e bëjnë vaksinën anti-covid të padobishme
Artikulli tjetërKryetari i ri i LDK-së është tifoz i flaktë i Milanit