Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Beneventos dhe Interit, duel ky në kuadër të xhiros së tretë në Serie A.

Skuadra e Interit arriti që me 5 gola të shënuar, me dy të realizuar nga Lukaku, një nga Gaglardini, Hakimi dhe Martinez, ndërsa për Beneveton dy golat i shënoi, Caprari, shkruan IndeksOnline

Kështu, rezultati final Beneveto – Inter u vendos në 2:5.